Ogłoszenia 24.09.2023

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023 r.

W archidiecezji krakowskiej przeżywamy dzisiaj kolejny dzień modlitw za młodzież.

Ksiądz Proboszcz wraz ze wspólnotami działającymi przy naszej Parafii serdecznie zapraszają wszystkich Parafian i Gości na wspólny posiłek przy muzyce orkiestry dętej na placu przed kościołem dziś po Mszy Świętej o godz.11.30.

Zapraszamy na niedzielne nieszpory w naszej świątyni o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– środa – św. Wincentego a Paulo, prezbitera
– czwartek – św. Wacława, męczennika
– piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
– sobota – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

W piątek dzień swoich imienin przeżywa diakon Michał. Z tej okazji składamy mu serdeczne życzenia Bożej opieki, zdrowia i radości z przeżywania swojego powołania.
W intencji księdza diakona będziemy się modlić w piątek na Mszy świętej o godz. 18.00.

XIV Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krakowa – Łagiewnik odbędzie się w najbliższą sobotę (30.09). Zapisy w zakrystii do czwartku. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Koszt 40 zł.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. O godz. 17.00 zapraszamy na procesję różańcową. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – wspólnoty Żywego Różańca, II – Honorowa Straż NSPJ, III – Akcja Katolicka, IV – Oaza Rodzin.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę (1.10) na Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci z klas III przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej otrzymają różańce.

Dzieci lubiące śpiewać zapraszamy na scholę w piątek o godz. 17.00. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy świętej wieczornej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: „Śladami Świętej Barbary”.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.

Pojawiła się konieczność naprawy, konserwacji i malowania dachu kościoła. Związane to jest z dużymi wydatkami. Zwracamy się z prośbą o dodatkową ofiarę na ten cel w pierwsze niedziele miesiąca. Przygotowane koperty na ten cel można zabierać z tyłu kościoła.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców pierwszej połowy bloku nr 4 ul. 11 Listopada.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 17.09.2023

24. NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023 r.

Zachęcamy do duchowej łączności z uczestnikami 31. Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży.
Jest to dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Stanisława. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki
Bożej. Wspieramy modlitwą Księdza Proboszcza w dniu dzisiejszym oraz jutro na Mszach świętych o godz. 6.30 i 7.00.

– środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon,
prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
– czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
– sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny

W poniedziałek zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.
Grupa pierwsza z klasy VII o godz. 17.30, grupa druga z klasy VII i klasa VIII
o godz. 18.30. O godz. 18.00 Msza święta dla wszystkich kandydatów.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 dzieci z klas 3 przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia do Bractwa Szkaplerznego; najbliższe spotkanie w środę (20.09.) o godz. 16.00.

Dziękujemy za liczny udział w tegorocznej pielgrzymce do Płok. Msza święta w intencji pielgrzymów będzie odprawiona w środę o godz. 18.00.

W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy „Niewolników Maryi”.

W sobotę spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 10.00. Zapraszamy chętnych chłopców do służenia.

Również w sobotę o godz. 11.00 pierwsze spotkanie grupy „Mały Apostoł”, do której zapraszamy dzieci od klasy II do V.

Spotkanie wspólnoty „Wiara i Światło” odbędzie się w sobotę; o godz. 15.30 Msza święta w kościele i następnie spotkanie w salkach. Zapraszamy chętne
osoby do wstąpienia do tej wspólnoty.

Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie- Mogile będzie w czwartek 21.09. o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

Karmelitańska Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych przy parafii Świętej Rodziny w Chrzanowie zaprasza osoby zainteresowane na spotkanie w trzecie piątki miesiąca. Szczegóły na plakacie.

Ks.Proboszcz wraz ze wspólnotami działającymi przy naszej Parafii serdecznie zapraszają wszystkich Parafian i Gości na wspólny posiłek przy muzyce orkiestry dętej na placu przed kościołem w przyszłą niedzielę (24.09.) po Mszy Świętej o godz.11.30.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. 1 Stycznia blok nr 12.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 10.09.2023

23. NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023 r.

Łączymy się dzisiaj duchowo z uczestnikami beatyfikacji nowych polskich błogosławionych. Są nimi Rodzina Ulmów: Józef i Wiktoria z Markowej na
Podkarpaciu wraz ze swoim siedmiorgiem dzieci. Niech ich wzór zachęca do świętego życia, a ich wstawiennictwo wyprasza łaski naszym rodzinom.

W przyszłą niedzielę odbędzie się 31 Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 Drogą
Krzyżową „u Piłata”. Msza święta o godz. 11.30. Wyjazd indywidualny.

Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
– środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
– czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
– sobota – świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do dołączenia do naszych grup parafialnych: dzieci od klasy II lubiące śpiewać zapraszamy do naszej scholi,
która co tydzień upiększa liturgię Mszy świętej.

Chłopców od klasy III zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów, aby służyli przy ołtarzu.

Zapraszamy też dzieci do grupy Małego Apostoła, a młodzież od klasy VI do Grupy Apostolskiej. Więcej szczegółów i zapisy u opiekunów: ks. Karola,
diakona Michała i moderatorki Pauliny.

Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla dzieci i młodzieży z tych wspólnot będzie w piątek (15.09) o godzinie 18.00. Najpierw Msza święta,
potem spotkanie, na którym nie zabraknie wspólnej zabawy.

Wspólnota Umiłowani na swoje pierwsze powakacyjne spotkanie zaprasza w środę (13.09) o godzinie 19.00 do kościoła, a potem do salek na plebanii. Mile
widziane nowe osoby, które są zainteresowane modlitwą uwielbienia i rozważaniem Słowa Bożego.

Rozpoczynamy tegoroczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas VII i VIII z naszej parafii wraz
z rodzicami w poniedziałek (11.09) na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej będą zapisy do poszczególnych grup.

Spotkanie „Ziarna Słowa” we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile, sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Świętego Jana Pawła II będzie w czwartek
(21.09) o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii do wtorku. Koszt 50 zł.

W najbliższą sobotę zapraszamy uczestników tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę oraz pielgrzymów z poprzednich lat na spotkanie
popielgrzymkowe o godz. 16.00.

Serdecznie dziękujemy panom wykonującym prace przy elewacji kościoła oraz tym, którzy zatroszczyli się dla nich o smaczny posiłek.

Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.
W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne naszej parafii.

Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer naszej gazety parafialnej „Śladami św. Barbary”.

Zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii dziś o godz. 19.00.

Parafia w Żarkach organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 10-17.02.2024 r. Szczegóły na plakacie przed wejściem do kościoła.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę
prosimy mieszkańców ul. 1 Stycznia blok nr 10.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Wanda Gawlik, śp. Jan Wójcik, śp. Helena Danilewicz i śp. Janina Klamka. Wieczne
odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia
wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 03.09.2023

22. NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.
Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
– sobota – bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W poniedziałek rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę świętą o godzinie 8.00.

Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

Zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów oraz nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu w sobotę (9.09) o godz. 10.00.

Wyjazd chorych na pielgrzymkę do Płok w sobotę o godz. 12.30 z parkingu przy kościele.

W przyszłą niedzielę beatyfikacja rodziny Ulmów – w miejscowości Markowa. Szczegóły na plakatach.

Honorowa Straż NSPJ zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów św. Krzyża w Krakowie Mogile, Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Wyjazd w czwartek 21 września o godzinie 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii do 12 września (wtorek).

Spowiedź w naszym kościele jest codziennie rano od 6.30 do 7.00 i po południu od 17.30 do 18.00. W niedzielę 15 minut przed Mszą świętą.

Rektor seminarium informuje, że trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa mogą się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium w zakładce „Rekrutacja”.

Dziękujemy wszystkim Panom, którzy zaangażowali się w remonty prowadzone przy wejściu do naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w kolejnych pracach, które będą kontynuowane od poniedziałku od godziny 7:30.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.
Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. 1 stycznia bloki 2, 4, 6, 8.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 27 Sierpnia 2023

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023 r.

Na mocy postanowienia papieża Franciszka przeżywamy dzisiaj Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory o godzinie 17:40.

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował na roczną praktykę duszpasterską do naszej parafii diakona Michała Szlembarskiego. Bardzo serdecznie witamy dk. Michała w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitych łask Bożych w pracy duszpasterskiej.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

– wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

– piątek – wspomnienie bł. Bronisławy

Od 1 września porządek Mszy Świętej w tygodniu o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie od godz. 6.30 do 7.00 rano i od godz.17.30 do 18:00. Godzina święta w czwartek o 17:00. W Pierwszy Piątek spowiedź dodatkowo od godz.16.00 do godz.18.30. Msza Święta w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00.

Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy w sobotę (03.09.) od godz. 9.00

Zapraszamy na kolejne „Nabożeństwo Medjugorskie” w sobotę od godz.16.45.

Honorowa Straż NSPJ zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów św. Krzyża w Krakowie Mogilne, Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Wyjazd w czwartek 21 września o godzinie 8:00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii
do 12 września.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które posprzątały i tym osobom, które udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godziny 7:30 prosimy mieszkańców ul. Leśnej (bez bloków).

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023 r.

 

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

– wtorek – NMP Królowej,

– czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła – to dzień imienin naszego księdza Bartłomieja Wajdy. Składając z tej okazji serdeczne życzenia, pragniemy modlić się w jego intencji już dzisiaj, a w sposób szczególny podczas Mszy świętej w czwartek o godz. 7.00 i w piątek o godz. 18.00.

– sobota – uroczystość NMP Częstochowskiej.

W piątek na wieczornej Mszy świętej chcemy wyrazić nasze podziękowanie Księdzu Bartłomiejowi za dwuletnią gorliwą pracę w naszej parafii. Zgodnie z dekretem księdza arcybiskupa ksiądz Bartłomiej z dniem 26 sierpnia zostaje wikariuszem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-osiedle Ruczaj.

W piątek przed Mszą świętą wieczorną od godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na modlitwę w intencji Ojczyzny oraz o łaskę objawienia Woli Bożej wobec naszej bohaterki wiary, śp. Heleny Kmieć.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne naszej parafii.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.

Zostały zakończone prace na frontowej ścianie kościoła. Wszystkim panom zaangażowanym w tą pracę bardzo dziękujemy.

Po raz kolejny, we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, organizowana jest w naszej parafii zbiórka elektroodpadów (zużytego sprzętu RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Odbędzie się ona w piątek (25.08). Zużyty sprzęt można składać od godz. 6.00 do 14.00 w wyznaczonym miejscu na parkingu przy kościele obok koszy na śmieci.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ulic: Żurawiej, Bocianiej, Łabędziej, Skowrończej i Pawiej.

W ostatnich dniach odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Adam Domanus. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia parafialne, 13.08.2023

19. NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023 r.

Zapraszamy na niedzielne nieszpory dzisiaj o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana
i męczennika.
– wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązujące,
dlatego w tym dniu Msze święte są w porządku niedzielnym: o godz. 7.00,
8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. W czasie każdej Mszy świętej zostaną poświęcone
pierwociny zbóż, kwiatów i ziół.
– czwartek – święto św. Jacka, kapłana.

W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz pan kościelny Jacek Gut. Składamy mu
z tej okazji serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w zadaniach, które
podejmuje w naszej parafii. W intencji pana kościelnego będziemy się modlić
w czwartek na Mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00.

W sierpniu okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą świętą.
W dni powszednie, do końca sierpnia, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00
i o godz. 18.00. Rano przed Mszą świętą od godz. 6.30 Róże Różańcowe prowadzą
różaniec.

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy świętej ofiarą do puszek będziemy
mogli wesprzeć panią Martę Żurek, chorującą na nowotwór piersi. W imieniu
chorej i jej rodziny składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim dobroczyńcom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Panom, którzy wykonują prace na ścianie
kościoła. Równocześnie zwracamy się z prośbą o pomoc w pracach, które będą
wykonywane w nadchodzącym tygodniu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie nowego numeru naszej
gazety parafialnej „Śladami św. Barbary”.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia
i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym. W
przyszłą niedzielę trzecia niedziela miesiąca: składa na cele inwestycyjne naszej parafii.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym
osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od 7.30
zapraszamy mieszkańców ulicy Jaskółczej.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Konrad Zaczyński,
Władysława Piątek i Marian Kosałka. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych
łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia
wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia parafialne, 30.07.2023

17.NIEDZIELA ZWYKŁA 30.07.2023r.

Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy Świętej będzie dzisiaj błogosławieństwo
kierowców i pojazdów mechanicznych.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
-poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
-wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła
-piątek – św. Jana Marii Vianneya
-w przyszłą niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego

W środę, 2 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny (tzw. Odpust Porcjunkuli)
pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła parafialnego
i odmówienie w nim modlitwy Pańskiej „Ojcze nasz” oraz Wyznania wiary.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość
spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

Dodatkowo w I piątek
spowiedź od godz. 17:00 do 18:30.
W czwartek Godzina Święta od godz. 17:00.
W I piątek (z racji wakacji) Msze św. tylko o 7:00 i 18:00.
W I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.

Jeszcze dzisiaj możemy ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła wesprzeć
organizację poczęstunku dla pielgrzymów z diecezji bielsko-żywieckiej, którzy
zatrzymają się u nas na chwilę modlitwy i odpoczynku w przyszły poniedziałek.

O. Laurencjusz Jan Żezicki, paulin, wraz z ukraińskim małżeństwem
współodpowiedzialnym za ruch „Domowego Kościoła” w okolicach
Berdyczowa zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie dla ukraińskiego domu
rekolekcyjnego. Bardzo potrzebne są artykuły spożywcze, gospodarcze i
higieniczne takie jak: cukier, kasza, konserwy, mleko, masło, olej, pieczywo,
chemia gospodarcza, pampersy rozmiary 5 i 6, proszki do prania czy szampony.
Powyższe dary można złożyć do Zespołu Charytatywnego (w domu
parafialnym) w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w godzinach porannych
tj. od 7:40 do 9:00 oraz popołudniu od 16:00 do 17:00).

Trwają internetowe zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę
w grupie libiąskiej. Od dzisiejszej niedzieli do soboty, 5 VIII, można się także
zapisać w formie stacjonarnej przy parafii.
Do skrzynki z tyłu kościoła można składać modlitewne intencje, które
pielgrzymi poniosą na Jasną Górę.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia
i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.
Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały
i udekorowały naszą świątynię.
W najbliższą sobotę od godz. 7.50 prosimy mieszkańców ul. Kruczej, Wilgi,
Gołębiej i Drozdowej.

W ostatnich dniach odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Katarzyna
Bogudzińska-Cwener. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom
obfitych łask Bożych. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia
orędownictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia parafialne, 23.07.2023

16. NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07. 2023 r.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek – św. Kingi;
– wtorek – święto św. Jakuba, apostoła;
— środa – świętych Joachima i Anny, rodziców N.M.P;
– sobota – świętych Marty, Marii i Łazarza

W lipcu i sierpniu okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą świętą.

We wtorek przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Błogosławieństwo
kierowców i pojazdów mechanicznych będzie w przyszłą niedzielę, po każdej
Mszy Świętej. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na cele misyjne MIVA Polska.

Trwają internetowe zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę
w grupie libiąskiej. Zapisy stacjonarne przy parafii będą możliwe od przyszłej
niedzieli (30 lipca) do 5  sierpnia. Do skrzynki z tyłu kościoła można składać
modlitewne intencje, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę. Przy tej okazji
można także złożyć dobrowolne ofiary na organizację pielgrzymki.

W poniedziałek 7. sierpnia przyjdzie (w porze obiadowej) duża grupa
pielgrzymów z diecezji bielsko-żywieckiej. Podejmiemy ich skromnym
posiłkiem i napojami. Bardzo serdecznie prosimy o złożenie ofiary do puszki na
pokrycie kosztów tego przedsięwzięcia w tę i w przyszłą niedzielę.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia
i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.

Serdeczne podziękowania dla panów, którzy podjęli pracę przy remoncie
elewacji naszego kościoła i udostępnili potrzebny sprzęt. Prace będą
wykonywane jeszcze w kolejnych tygodniach. Zapraszamy do pomocy
wszystkich chętnych, dorosłych, wystarczająco sprawnych do pomocy w
najbliższych dniach.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym
osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę
prosimy mieszkańców ulic: Wesołej, Jasnej i Słowiczej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: ś.p. Janina
Sieprawska, ś.p. Janina Jadach, ś.p. Wiesław Wapiennik. Wieczne
odpoczywanie….

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom
obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia
wstawiennictwa Świętych Patronów.