Ogłoszenia 09.06.2024

10. NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2024 r.

Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
– czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu o godz. 18.00 Msza święta o błogosławieństwo Boże dla składających ofiary na rzecz potrzebujących przy figurze świętego Antoniego
– piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Umiłowani” w salce parafialnej.

W sobotę w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach o godz. 11.00 będzie miała miejsce beatyfikacja ks. Michała Rapacza, proboszcza z Płok. Wyjazd na tę uroczystość indywidualny.

W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej, nasza wspólnota „Wiara i Światło” podzieli się z nami ewangeliczną refleksją i poprosi o wsparcie rekolekcyjnego wyjazdu.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczeniai wszystkie ofiary składane na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.
Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne.

Ksiądz Robert Młynarczyk organizuje pielgrzymkę do Rzymu (Monte Cassino, Asyż, Cascia, Padwa) w dniach 1-7 września tego roku. Szczegółowy program oraz numer telefonu jest na tablicy ogłoszeń.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ulicy Obieżowej bloki nr 18, 19, 20, 21.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Leszek Szwichtenberg i śp. Mirosław Łysak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 02.06.2024

9. NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06.2024 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmianka tajemnic różańca.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej procesji Bożego Ciała, zwłaszcza pomogli przygotować ołtarze, jak i wam wszystkim, którzy w niej pobożnie uczestniczyliście. Zapraszamy na procesje w oktawie oraz nabożeństwo czerwcowe, szczególnie dzieci do sypania kwiatów oraz służbę liturgiczną codziennie do najbliższego czwartku o godz. 17.30.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karol Lwangi i Towarzyszy
– piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca.
Msza święta o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00. Dodatkowa spowiedź w piątek od godz. 16.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia: „O Jezu najsłodszy”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy na spotkanie zespołu charytatywnego w poniedziałek o godz. 16.30.

W czwartek Godzina Święta o 17.00.

Od czwartku rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją ks. Michała Rapacza.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii oraz w kopertach na konserwację i malowanie dachu kościoła. Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ulicy Obieżowej bloki nr 14, 15, 16, 17.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, dla dzieci jest nowy numer miesięcznika „Staś” oraz nasza parafialna gazeta „Śladami św. Barbary”.

Salezjański Wolontariat Misyjny składa serdecznie podziękowanie za przyjęcie wolontariuszy. Ofiara złożona do puszek wyniosła 7 617,17 zł. Kwota sprzedaży w sklepiku misyjnym wyniosła 4112,00 zł.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Maria Pactwa i śp. Marian Ciesielski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 26.05.2024

8. NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26.05.2024 r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa.

Nabożeństwo majowe dziś i do piątku włącznie o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
– czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
W tym dniu Msza święta w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, około 11.30 i o 18.00.
– piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
– sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika

W Boże Ciało po Mszy świętej o godz. 8.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną z naszego kościoła (pw. św. Barbary) do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich parafian oraz sąsiadów z parafii Przemienienia Pańskiego z całymi rodzinami: dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych, osoby niosące feretrony i sztandary, panów do baldachimu. Postarajmy się dla Pana Jezusa przygotować nasze serca, a także udekorować nasze domy. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
O przygotowanie ołtarzy prosimy:
– pierwszy ołtarz (przy skrzyżowaniu ulic: Leśnej i Jaworowej) państwa Brzózków z pomocą wspólnot Żywego Różańca.
– drugi ołtarz (przy skrzyżowaniu ul. 1 Maja i ul. Wańkowicza) parafian mieszkających w pobliskich domach i blokach z pomocą Akcji Katolickiej i Oazy Rodzin.
W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwo z procesją eucharystyczną wokół kościoła będzie codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów z rodzicami.
Rocznicę Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas czwartych SP nr 3 i SP nr 4 będą przeżywały podczas Mszy świętej w czwartek (30.05), czyli w Boże Ciało o godz. 8.30.

Możliwość spowiedzi dodatkowo w tym tygodniu będzie w środę (29.05) od godz. 17.00.

We wtorek zapraszamy na ostatnią „Górniczą Majówkę” przy grocie Matki Bożej o godz. 19.00.

W pierwszą sobotę (01.06) zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a popołudniu na kolejne nabożeństwo medjugorskie: o godz. 16.45 różaniec, a po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy w sobotę (01.06) od godz. 9.00.

Od soboty codziennie o godz. 17.40 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.
Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, ofiary w kopertach przeznaczymy na koszty malowania i konserwacji dachu kościoła.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców bloku nr 12 przy ul. Ratowników Górniczych.

W sobotę w katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie przyjęło trzynastu diakonów naszej archidiecezji, wśród nich Michał Szlembarski, który w naszej parafii od września posługiwał jako diakon. Do końca roku szkolnego będzie więc wśród nas jako neoprezbiter. Składamy mu serdeczne życzenia radosnego i pełnego miłości do Chrystusa posługiwania jako Jego kapłan przez całe życie. Mszę świętą prymicyjną w naszej parafii ks. Michał odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Już dziś wszystkich parafian na tę Mszę świętą serdecznie zapraszamy.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 19.05.2024

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 18.05.2024 r.

Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.

Dziś w naszej parafii trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przeżywanego Kongresu Eucharystycznego. Na godziny popołudniowe zapraszamy szczególnie mieszkańców rejonów: od 13.30 – Pniaki, od 14.30 – Flagówka, od 15.30
– ul. Sikorskiego, ulice kwiatowe i Moczydło, od 16.30 – bloki na kopalni, ul. Jaworowa i Leśna i pozostałe ulice. Z tyłu kościoła można zabrać krótkie rozważania
dotyczące Eucharystii.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia.
– poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00.
– środa – św. Rity z Casci
– czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– piątek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Msza święta za wszystkich, modlących się w intencji kapłanów w siedmiu grupach modlitewnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00.

Obydwie grupy do bierzmowania z klasy VII zapraszamy w poniedziałek na nabożeństwo majowe o godz. 17.40 i Mszę świętą o 18.00.

Rocznica Pierwszej Komunii świętej będzie miała miejsce w Boże Ciało (30.05.) na Mszy świętej o godz. 8.30. Próba dla dzieci i rodziców w najbliższy czwartek
(23.05.) po Mszy świętej wieczornej.

W piątek 24 maja zapraszamy na wieczorną Mszę świętą w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Heleny Kmieć. Będziemy w tej intencji modlić się każdego 24 dnia miesiąca.
Rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Po Mszy świętej wspólna modlitwa przy grobie Helenki. Intencje na tę modlitwę można składać do
skrzynki z tyłu kościoła.

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu diakon Michał przyjmie święcenia prezbiteratu. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji na nabożeństwach
majowych w tym tygodniu.

Za tydzień w niedzielę (26.05.) będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. W naszej parafii gościć będziemy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego
„Młodzi Światu” z Krakowa, którzy podzielą się z nami świadectwem pracy na rzecz misji. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów
misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę przedszkola w Tanzanii.

Zachęcamy do udziału w 12. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę 1 czerwca. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przekazuje stanowisko dotyczące prawnej ochrony życia ludzkiego przypominając, że akceptacja przerywania ciąży przez
mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem. Całość tekstu jest zamieszczona na tablicy ogłoszeń.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w Sympozjum naukowo- duszpasterskim związanym z trwającym Kongresem Eucharystycznym, które będzie miało miejsce w sobotę 1 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zapisy przez formularz internetowy na stornie diecezji.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer gazety parafialnej „Śladami św. Barbary”. W zakrystii można nabyć w cenie 14 złotych kolejny numer „Gościa Niedzielnego Extra” o Świętych Matkach.

Ks. Robert Młynarczyk organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 1 – 7 września 2024 r. Program na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30 prosimy mieszkańców bloku nr 10 przy ul. Ratowników Górniczych.

Informacja o spotkaniach w gminie Libiąż w związku z programem „Czyste Powietrze”, dotyczącym dotacji do termomodernizacji budynków znajduje się na tablicy ogłoszeń.

W ostatnich dniach odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Maria Kasperczyk. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 12.05.2024

VII Niedziela Wielkanocna 12.05.2024 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.40, a we wtorek na „Górniczą Majówkę” przy grocie przed kościołem o godz. 19.30.

Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój „Biały Tydzień” od poniedziałku do soboty. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych oraz ich rodziców na nabożeństwo majowe o 17.40 i Mszę świętą o godz. 18.00.

We wtorek obchodzimy święto św. Macieja, apostoła.

W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości, czyli w sobotę wieczór zapraszamy do wspólnego czuwania. O godz. 20.00 będzie nabożeństwo „Drogi Światła” – pójdziemy od cmentarza komunalnego do kościoła. O godz. 20.40 uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W ramach przeżywanego Kongresu Eucharystycznego w przyszłą niedzielę będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godziny popołudniowe zapraszamy szczególnie mieszkańców rejonów: od 13.30 – Pniaki, od 14.30 – Flagówka, od 15.30 – ul. Sikorskiego, ulice kwiatowe i Moczydło, od 16.30 – bloki na kopalni, ul. Jaworowa i Leśna i pozostałe ulice.

W środę zapraszamy na spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00.

W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy świętej wieczornej.

W sobotę obowiązkowa zbiórka wszystkich lektorów i ministrantów o godz. 10.00.

Również w sobotę zapraszamy na spotkanie wspólnoty „Wiara i Światło”. Msza święta o godz. 15.30, a następnie spotkanie w salkach.

W zakrystii można zakupić książkę o Słudze Bożym ks. Michale Rapaczu.

Mamy i córki zapraszamy na konferencję i warsztaty „Odkrywanie swojego piękna” w sobotę o godz. 9.00 w salce parafialnej. Kontakt do pani prowadzącej na tablicy ogłoszeń.

Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu przyjmuje zapisy do klasy I na rok szkolny 2024/25. Jest to szkoła, która od 33 lat zapewnia wysoki poziom nauczania i wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii i na cele inwestycyjne.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka w kopertach będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

W sobotę 25 maja o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu nasz diakon Michał przyjmie święcenia prezbiteratu. Chętnych na wyjazd na tę uroczystość prosimy o zapisanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały kościół, oraz tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30 prosimy mieszkańców bloku nr 8 przy ulicy Ratowników Górniczych.

W ostatnich dniach odszedł do wieczności ś.p. Henryk Antoszuk. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 05.05.2024

6. Niedziela Wielkanocna 05.05.2024 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej krótka adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańca.

O godz. 18.00 Msza święta w intencji maturzystów.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz.17.40.

W ramach przeżywanego Kongresu Eucharystycznego w naszej archidiecezji we wszystkie niedziele maja po każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast w niedzielę 19 maja adoracja będzie trwała przez cały dzień.

W poniedziałek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest to także patron naszego księdza prałata Stanisława Pasternaka. Składamy serdeczne życzenia szanownemu Solenizantowi i zapewniamy o pamięci modlitewnej. Msza święta w intencji księdza prałata w środę                      o godz. 7.00.

Ksiądz arcybiskup zaprasza w przyszłą niedzielę (12.05) na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę. Początek o godz. 9.00.

Zapraszamy na „majówkę górniczą” przy grocie Matki Bożej obok kościoła we wtorek (7.05) o godz.19.30.

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne dni krzyżowe).

W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie zespołu charytatywnego.

Spotkanie wspólnoty „Umiłowani” odbędzie się w środę (8.05) po Mszy świętej wieczornej. Mile widziani nowi członkowie.

W piątek (10.05) ostatnia próba dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00.

W sobotę o godz. 9.00 będzie spowiedź dla dzieci przed pierwszą Komunią świętą. Dzieci przynoszą świece.
W przyszłą niedzielę (12.05), dzieci z klas trzecich przyjmą swoją pierwszą Komunię świętą podczas Mszy świętej o godz. 11.30. Bardzo prosimy o udostępnienie miejsca dzieciom i ich rodzinom oraz zaproszonym gościom. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej o godz.7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

W przyszłą niedzielę kustosz sanktuarium Matki Bożej w Płokach zaprasza na duchowe przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza w 78 rocznicę jego śmierci. Rozpoczęcie modlitwą w miejscu śmierci ks. Rapacza o godz. 17.00.

Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie organizuje pielgrzymkę na Sycylię i Maltę od 1 – 8.10.2024 r. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii i na cele inwestycyjne.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały kościół, oraz tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W przyszłym tygodniu      o kościół zatroszczą się rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 28.04.2024

5. Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

Dziś nieszpory o godz. 17.40.

W kalendarzu liturgicznym:
– w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, patrona naszej Ojczyzny.
– w środę (1.05) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
– w czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
– w piątek (3.05) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza święta w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. O godz. 10.00 Msza święta     w intencji Ojczyzny. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– w sobotę (04.05) wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Msza święta w intencji Strażaków OSP Moczydło o godz. 18.00.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele będą codziennie od najbliższej środy o godz. 17.40.

Kolejna próba dla dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie od godz. 6.30 do 7.15 rano i od godz. 17.30 do 18.00. W piątek (3.05) dodatkowa spowiedź od godz. 17.00.

Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek o godz. 17.00.

Osoby chore odwiedzimy z posługą duszpasterską w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

Z racji pierwszej soboty zapraszamy na Mszę świętą o godz.7.00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a popołudniu na kolejne nabożeństwo medjugorskie: o godz. 16.45 różaniec, a po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień w niedzielę zmianka tajemnic różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odprawimy Mszę świętą w intencji tegorocznych maturzystów; do udziału serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców              i nauczycieli.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary w kopertach przeznaczymy na pokrycie kosztów naprawy i malowania dachu kościoła.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały kościół, oraz tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.45 prosimy mieszkańców bloku 2-4-6 przy ul. Ratowników Górniczych.

W ostatnich dniach odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Kazimiera Bańkowska. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 21.04.2024

4. Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski wydał edykt dotyczący rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Heleny Kmieć.

Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.40.

Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
– we wtorek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
– w czwartek: święto św. Marka ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego metropolity, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Składamy mu serdeczne życzenia połączone z modlitwą w Jego intencjach.

Kolejna próba dla dzieci przed Pierwszą Komunią świętą będzie w piątek o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rodziców na Mszę świętą o godz. 10.00, na której będą poświęcone i rozdane książeczki do modlitwy.

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę (27.04.) o godz. 10.00.

W czwartek (25.04.) zapraszamy na nabożeństwo przez orędownictwo Matki Bożej Róży Duchownej. Rozpoczęcie o godz. 16.00 – przyjęcie figurki Matki Bożej Róży Duchownej, konferencja i różaniec, o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej konferencja i różaniec.

Parafia w Racławicach organizuje pielgrzymkę autokarową do Rumunii od 14- 20 sierpnia tego roku. Szczegółowy program jest na tablicy ogłoszeń.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci miesięcznika „Staś”, a także nowego numeru naszej gazety parafialnej „Śladami Św. Barbary”. W zakrystii w cenie 12 złotych można nabyć kolejny dodatek historyczny „Gościa Niedzielnego” o Miriam z Nazaretu.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały nasz kościół. W najbliższą sobotę na godz. 7.30 prosimy mieszkańców bloku nr 2, 4, 6 przy ul. Skarbnika.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 14.04.2024

3. Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz.17.40.

W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie Zespołu Charytatywnego.

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy VII będzie w poniedziałek, grupa II o  godz. 17.30, grupa I o godz. 18.30. Wszyscy kandydaci uczestniczą we Mszy świętej o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na kolejne spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, ofiary w kopertach przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały nasz kościół. W najbliższą sobotę na godz. 7.30 prosimy mieszkańców ul. Górniczej blok nr 11 i 13.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Józef Gędłek i śp. Jan Gawlik. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Miłosiernego Boga, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 07.04.2024

NIEDZIELA MIŁOSIRDZIA BOŻEGO – 07. 04. 2024 r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 15.00.
Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

Nieszpory niedzielne o godz. 17.40.

W poniedziałek (08.04.) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona w tym roku z 25.03.) – Dzień Świętości Życia. W czasie każdej Mszy świętej      (tj.  o 6:30, 7:00 i 18:00) będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego.

W najbliższą sobotę (13.04.) o godz. 11.00 ks. bp Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spotkania dla kandydatów będą w tym tygodniu             w środę, czwartek i piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 – po Mszy świętej próby. Spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków w środę o godz. 17.00.

Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Umiłowani w środę o godz. 19.00 do salki parafialnej.

Wspólnota Wiara i Światło zaprasza na spotkanie w sobotę (13.04.) o godz. 15.30 Msza święta i po Mszy spotkanie w salkach.

Nasza parafia została zaproszona do wzięcia udziału w modlitwie przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów w Wadowicach. Czuwanie będzie w najbliższy piątek (12.04.) od godz. 11.00 i Msza święta w wadowickiej bazylice o godz. 12.00. Wyjazd z parkingu przy kościele Przemienienia Pańskiego w piątek o godz. 9.30. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii do wtorku włącznie. Można również udać się własnym transportem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: „Śladami św. Barbary”. Dla dzieci jest nowy numer miesięcznika „Staś”.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach na pokrycie kosztów malowania dachu, jak również na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30 prosimy mieszkańców drugiej połowy bloku nr 9 przy ul. Górniczej.

W ostatnich dniach odszedł do wieczności śp. Rafał Trybuś. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Miłosiernego Boga, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.