Ogłoszenia 05.07.2026


14. NIEDZIELA ZWYKŁA 5.07.2026 r.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmianka tajemnic różańca.

O godz. 17.40 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
– wtorek – wspomnienie bł. rodziny Ulmów
– środa – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
– sobota – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Msza święta w okresie wakacyjnym jest w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. W lipcu Bractwo Szkaplerzne śpiewa godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 6.30.

Zbliża się okres pielgrzymek na Jasną Górę. Od 7 sierpnia wyruszy grupa pielgrzymów z naszej parafii. Informacje o zapisach internetowych są na plakacie przed wejściem do kościoła. Osoby, które z różnych powodów nie mogą pielgrzymować, zachęcamy do duchowego włączenia się w dzieło pielgrzymki. Intencje modlitewne, które będą włączone do codziennej modlitwy różańcowej podczas drogi na Jasną Górę w ramach BANKU MODLITWY, można składać do puszki przy wyjściu z kościoła. Przy tej okazji można także złożyć dobrowolne ofiary na organizację pielgrzymki.

Bractwo Szkaplerzne zaprasza na pielgrzymkę do Czernej w sobotę 18.07. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii lub u p. Haliny Bigaj.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci miesięcznika „Staś”. Jest też nowy numer naszej gazety parafialnej „Śladami Świętej Barbary”

Rozpoczęły się prace remontowo malarskie wewnątrz kościoła. Prace obejmą nie tylko malowanie, ale także zagruntowanie, zabezpieczenie ścian i odgrzybianie.

Bardzo prosimy o ostrożność w trakcie wykonywanych robót i wyrozumiałość na czas prowadzonych prac, które powinny zakończyć się w ciągu kilku tygodni.

Dodatkowa składka na ten cel będzie w drugą niedzielę sierpnia.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które posprzątały i tym osobom, które udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ulicy Urzędniczej 2-4-6.

W ostatnich dniach odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Danuta Dębska Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.