11.NIEDZELA ZWYKŁA 16.06.2024 r.

Bogu Wszechmogącemu, pragniemy wyrazić wdzięczność za dar bł.ks. Michała Rapacza, którego uroczysta beatyfikacja odbyła się wczoraj w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie na zakończenie Kongresu Eucharystycznego.

Dzisiaj, podczas każdej Mszy świętej, nasza wspólnota „Wiara i Światło” podzieli się z nami ewangeliczną refleksją i poprosi o wsparcie rekolekcyjnego wyjazdu.

Zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.40.

Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Możliwość spowiedzi dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich, w najbliższy czwartek od godz.17.00 do 18.00.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego
– piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W poniedziałek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.40 i Mszę świętą oraz spotkanie.

Ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Ziarna Słowa odbędzie się we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

Spotkanie Bractwa Szkaplerznego w środę o godz. 16.00.

Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

Zakończenie roku duszpasterskiego dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholi i Grupy Apostolskiej w piątek: godz. 17:00 próba scholi, 18:00 Msza święta, 18:45 spotkanie dla wszystkich w sali kolumnowej.

W liście Biskupów Kościoła Katolickiego w Polsce w sprawie ochrony życia, czytamy między innymi, że; „Jako pasterze Kościoła, a jednocześnie obywatele naszego kraju, mamy prawo i obowiązek przypomnieć, że jesteśmy zobowiązani do szacunku wobec człowieka, zwłaszcza wobec najsłabszych i bezbronnych…’”List w całości możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych. 

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne naszej Parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej „Śladami św. Barbary”.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców bloków nr 22,24 i domów jednorodzinnych przy ul.Obieżowej.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi parafianie; ś.p. Bogdan Szwichtenberg, ś.p. Zbigniew Przebinda, ś.p. Dariusz Grabowski;;. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia orędownictwa ich Świętych Patronów.