Ogłoszenia parafialne 20.08.2023


20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023 r.

 

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

– wtorek – NMP Królowej,

– czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła – to dzień imienin naszego księdza Bartłomieja Wajdy. Składając z tej okazji serdeczne życzenia, pragniemy modlić się w jego intencji już dzisiaj, a w sposób szczególny podczas Mszy świętej w czwartek o godz. 7.00 i w piątek o godz. 18.00.

– sobota – uroczystość NMP Częstochowskiej.

W piątek na wieczornej Mszy świętej chcemy wyrazić nasze podziękowanie Księdzu Bartłomiejowi za dwuletnią gorliwą pracę w naszej parafii. Zgodnie z dekretem księdza arcybiskupa ksiądz Bartłomiej z dniem 26 sierpnia zostaje wikariuszem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-osiedle Ruczaj.

W piątek przed Mszą świętą wieczorną od godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na modlitwę w intencji Ojczyzny oraz o łaskę objawienia Woli Bożej wobec naszej bohaterki wiary, śp. Heleny Kmieć.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne naszej parafii.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.

Zostały zakończone prace na frontowej ścianie kościoła. Wszystkim panom zaangażowanym w tą pracę bardzo dziękujemy.

Po raz kolejny, we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, organizowana jest w naszej parafii zbiórka elektroodpadów (zużytego sprzętu RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Odbędzie się ona w piątek (25.08). Zużyty sprzęt można składać od godz. 6.00 do 14.00 w wyznaczonym miejscu na parkingu przy kościele obok koszy na śmieci.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ulic: Żurawiej, Bocianiej, Łabędziej, Skowrończej i Pawiej.

W ostatnich dniach odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Adam Domanus. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.