Ogłoszenia 4.02.2024


5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024 r.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej, krótka adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańca.

Z  kalendarza liturgicznego tego tygodnia:

– poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

– wtorek – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

– sobota – św. Scholastyki, dziewicy

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Msza święta dla chorych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych o godz. 15.00. Od godz. 14.30 będzie można przystąpić do sakramentu pokuty. Prosimy o udzielenie pomocy tym osobom w dotarciu do kościoła.

W poniedziałek spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz. 16.30.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na spotkanie w poniedziałek: klasa VII grupa I o godz. 17.30, grupa II po Mszy świętej wieczornej w salkach i klasa VIII również po Mszy świętej wieczornej w salkach. Wszyscy kandydaci biorą również udział we Mszy świętej o godz. 18.00.

W środę wspólnota Umiłowani zaprasza na spotkanie w salkach o godz. 19.00.

W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.40.

W piątek spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy świętej wieczornej.

W sobotę spotkanie wspólnoty Wiara i Światło; Msza święta w kościele o godz. 15.30, a po niej spotkanie.

Z tyłu kościoła znajdują się materiały do indywidualnego rozważania 24 godzin męki Pana Jezusa. Osoby chętne do podjęcie się tej modlitwy są proszone o zapisanie się na listę. Więcej informacji u diakona Michała w zakrystii po Mszy

świętej.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś w kopertach na pokrycie kosztów malowania dachu, na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30, prosimy mieszkańców drugiej połowy bloku nr 1 przy ul. Urzędniczej.

W minionych dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Zofia Polus, śp. Bogusław Pokładnik, śp. Aniela Dusik. Wieczne odpoczywanie….

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.