Ogłoszenia 31.03.2024


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31. 03. 2024)

Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiejszymi Nieszporami o godz.17.40 zakończymy liturgiczne przeżywanie Triduum Paschalnego.

Zapraszamy do udziału w nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz.15.00, a od jutra do soboty o godz.17.45 w naszym kościele.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawowania Liturgii Wielkiego Tygodnia. Osobom, które przygotowały „Ciemnicę” oraz „Grób Pański”. Serdecznie dziękujemy Panom Kościelnym i Panu Organiście. Wyrażamy wdzięczność Służbie Liturgicznej: Maksistrantom, Lektorom, Ministrantom, Scholi, Grupie Apostolskiej, Chórowi „Canticum Canticorum”, Orkiestrze Z.G. Janina oraz wszystkim czytającym i śpiewającym podczas Liturgii. Dziękujemy panu Robertowi Kowalczykowi za przekazanie zdjęcia jako tła do Grobu Pańskiego, a tegorocznym kandydatom do bierzmowania oraz rodzicom za ofiarowany dla parafii paschał.
Dziękujemy dzielnym Strażakom z OSP na Moczydle i wytrwałym Górnikom oraz Harcerzom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim.
Dziękujemy reprezentantom wielu grup parafialnych i wszystkich parafian z wyznaczonych rejonów, którzy przewodniczyli adoracji Pana Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. „Bóg zapłać” za ofiary składane na Gorzkich Żalach i przy adoracji Krzyża oraz za dzisiejszą składkę i wszystkie ofiary, modlitwę i dary serca dla naszej Parafii.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Kontynuujemy zbieranie ofiar w kopertach na malowanie i konserwację dachu kościoła. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy. W ich intencji modlimy się w trzecią środę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msza Święta w naszym kościele w porządku niedzielnym (7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00).

W piątek, z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie od godz. 6.30 do 7.15 rano i od godz.17.30 do 18.00. W pierwszy piątek spowiedź będzie rano od 6.30 do 7.00 i od godz.16.00 do godz. 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30. Msza święta w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00.

W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00.

W piątek spotkanie duchowych Niewolników Maryi po Mszy świętej wieczornej.

W sobotę (06.04.) odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.

Próba dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę (06.04.) o godz. 10.00 w kościele.

W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo medjugorskie. Rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 16.45.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobą, które pięknie przygotowały kościół na święta. W najbliższą sobotę od godz. 7.30 prosimy mieszkańców pierwszej połowy bloku nr 9 przy ul. Górniczej.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Zbigniew Wilczak. Wieczne odpoczywanie…

Składamy serdeczne życzenia, odkrywania coraz bardziej w naszym życiu osobistym, rodzinnym i wspólnotowym realnej obecności Zmartwychwstałego Jezusa, który jest naszą Droga, Prawdą i Życiem.