Ogłoszenia 26.05.2024


8. NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26.05.2024 r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa.

Nabożeństwo majowe dziś i do piątku włącznie o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
– czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
W tym dniu Msza święta w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, około 11.30 i o 18.00.
– piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
– sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika

W Boże Ciało po Mszy świętej o godz. 8.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną z naszego kościoła (pw. św. Barbary) do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich parafian oraz sąsiadów z parafii Przemienienia Pańskiego z całymi rodzinami: dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych, osoby niosące feretrony i sztandary, panów do baldachimu. Postarajmy się dla Pana Jezusa przygotować nasze serca, a także udekorować nasze domy. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
O przygotowanie ołtarzy prosimy:
– pierwszy ołtarz (przy skrzyżowaniu ulic: Leśnej i Jaworowej) państwa Brzózków z pomocą wspólnot Żywego Różańca.
– drugi ołtarz (przy skrzyżowaniu ul. 1 Maja i ul. Wańkowicza) parafian mieszkających w pobliskich domach i blokach z pomocą Akcji Katolickiej i Oazy Rodzin.
W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwo z procesją eucharystyczną wokół kościoła będzie codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów z rodzicami.
Rocznicę Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas czwartych SP nr 3 i SP nr 4 będą przeżywały podczas Mszy świętej w czwartek (30.05), czyli w Boże Ciało o godz. 8.30.

Możliwość spowiedzi dodatkowo w tym tygodniu będzie w środę (29.05) od godz. 17.00.

We wtorek zapraszamy na ostatnią „Górniczą Majówkę” przy grocie Matki Bożej o godz. 19.00.

W pierwszą sobotę (01.06) zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a popołudniu na kolejne nabożeństwo medjugorskie: o godz. 16.45 różaniec, a po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy w sobotę (01.06) od godz. 9.00.

Od soboty codziennie o godz. 17.40 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.
Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, ofiary w kopertach przeznaczymy na koszty malowania i konserwacji dachu kościoła.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców bloku nr 12 przy ul. Ratowników Górniczych.

W sobotę w katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie przyjęło trzynastu diakonów naszej archidiecezji, wśród nich Michał Szlembarski, który w naszej parafii od września posługiwał jako diakon. Do końca roku szkolnego będzie więc wśród nas jako neoprezbiter. Składamy mu serdeczne życzenia radosnego i pełnego miłości do Chrystusa posługiwania jako Jego kapłan przez całe życie. Mszę świętą prymicyjną w naszej parafii ks. Michał odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Już dziś wszystkich parafian na tę Mszę świętą serdecznie zapraszamy.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.