Ogłoszenia 24.09.2023


25 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023 r.

W archidiecezji krakowskiej przeżywamy dzisiaj kolejny dzień modlitw za młodzież.

Ksiądz Proboszcz wraz ze wspólnotami działającymi przy naszej Parafii serdecznie zapraszają wszystkich Parafian i Gości na wspólny posiłek przy muzyce orkiestry dętej na placu przed kościołem dziś po Mszy Świętej o godz.11.30.

Zapraszamy na niedzielne nieszpory w naszej świątyni o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– środa – św. Wincentego a Paulo, prezbitera
– czwartek – św. Wacława, męczennika
– piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
– sobota – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

W piątek dzień swoich imienin przeżywa diakon Michał. Z tej okazji składamy mu serdeczne życzenia Bożej opieki, zdrowia i radości z przeżywania swojego powołania.
W intencji księdza diakona będziemy się modlić w piątek na Mszy świętej o godz. 18.00.

XIV Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krakowa – Łagiewnik odbędzie się w najbliższą sobotę (30.09). Zapisy w zakrystii do czwartku. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Koszt 40 zł.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. O godz. 17.00 zapraszamy na procesję różańcową. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – wspólnoty Żywego Różańca, II – Honorowa Straż NSPJ, III – Akcja Katolicka, IV – Oaza Rodzin.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę (1.10) na Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci z klas III przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej otrzymają różańce.

Dzieci lubiące śpiewać zapraszamy na scholę w piątek o godz. 17.00. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy świętej wieczornej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: „Śladami Świętej Barbary”.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.

Pojawiła się konieczność naprawy, konserwacji i malowania dachu kościoła. Związane to jest z dużymi wydatkami. Zwracamy się z prośbą o dodatkową ofiarę na ten cel w pierwsze niedziele miesiąca. Przygotowane koperty na ten cel można zabierać z tyłu kościoła.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców pierwszej połowy bloku nr 4 ul. 11 Listopada.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.