Ogłoszenia 17.03.2024


5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024 r.

Zebranie Plenarne dokonało wyboru nowego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, na pięcioletnią kadencję, którym został abp Tadeusz Wojda SAC,
metropolita gdański. Wybrano również Zastępcę Przewodniczącego KEP, którym został abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Biskupi proszą wszystkich wiernych Kościoła w Polsce o modlitewne wsparcie nowych władz Konferencji Episkopatu Polski, by powierzona im misja przyniosła jak najlepsze owoce.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa medytacyjne:
– Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15.
– Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci w piątek o godz. 16:30; dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:15.

W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W poniedziałek kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Klasa VII będzie mieć spotkanie w jednej grupie o godz. 17:30 i Msza święta o godz. 18:00. Na Mszę świętą zapraszamy również kandydatów z klasy VIII wraz z rodzicami, a po Mszy świętej spotkanie dla nich w salkach.

W środę spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 16:00.

W sobotę o godzinie 10:00 zespół charytatywny, schola i Grupa Apostolska zapraszają dzieci i wszystkich chętnych na warsztaty robienia palm. Będą one miały miejsce w salce na plebanii.

Zachęcamy (szczególnie dzieci) do włączenia się w konkurs na najpiękniejsze ręcznie wykonane palmy. Chętnych chcących włączyć się w konkurs zapraszamy w przyszłą niedzielę (24.03.), na Mszę świętą o godz. 11:30. Po Mszy świętej nastąpi ocena palm i ogłoszenie zwycięzców.

W sobotę (23.03.) od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed uroczystościami wielkanocnymi, zwłaszcza u osób, które nie korzystają ze spowiedzi i Komunii świętej co miesiąc. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

Wraz ze wspólnotą ‘Wiara i Światło” zapraszamy na Mszę Świętą w najbliższą sobotę o godz.15.30.Po Mszy Świętej spotkanie w salce parafialnej.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Libiąża do krzyża na Lipiu. Wyjście ok. godz. 19:00.

Fundacja im. Brata Alberta składa podziękowanie za złożone ofiary na kiermaszu świątecznym w kwocie 2489 zł.

Organizatorzy akcji dobroczynnej „Podziel się sercem” informują, że w sobotę 23.03. w libiąskich supermarketach odbędzie się zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z terenu gminy Libiąż. W akcję włącza się także nasz parafialny zespół charytatywny.

Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane w kopertach, na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy duchowej i materialnej troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół. Całość dzisiejszej składki zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki wielkanocne i palmy od pań z Zespołu Charytatywnego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”; w zakrystii jest jeszcze specjalny wielkopostny numer „Gość Extra”.

Bardzo dziękujemy tym osobom, które pięknie posprzątały naszą świątynię. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku nr 12 przy ul. Urzędniczej.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin, śp. Adam Znaleźniak.
Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pobożnego i owocnego przeżywania czasu nawrócenia i pokuty oraz obfitych łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym.