Ogłoszenia 22.10.2023


29. NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II 22.10.2023 r.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– sobota – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Od przyszłej niedzieli młodzież i dzieci ze scholi i Grupy Apostolskiej będą rozprowadzać znicze przed kościołem, a bliżej uroczystości Wszystkich Świętych – tradycyjnie przy cmentarzu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na parafialny wyjazd dzieci i młodzieży na ferie zimowe.

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę (28.10) o godz. 10.00. Zapraszamy także nowych chłopców do służenia przy ołtarzu.

W najbliższą niedzielę (29.10) zapraszamy wszystkie dzieci w strojach świętych i błogosławionych na Mszę świętą o godzinie 10.00. Będziemy się modlić przez wstawiennictwo naszych patronów. Po Mszy świętej weźmiemy udział w radosnym marszu świętych, a uczestnicy otrzymają upominki za przygotowane stroje.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.
Również składamy serdeczne podziękowania za ofiarę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 3275 zł 43 gr.

Całoroczne „wypominki” można składać u księży (w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii), a także u Pana Kościelnego, natomiast jednorazowe „wypominki”
do puszki przed ołtarzem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: ”Śladami Świętej Barbary”.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od 7.30 prosimy mieszkańców pierwszej połowy bloku nr 8 przy ul. 11 listopada.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Andrzej Czarnecki, śp. Mieczysław Glistak, i śp. Marcin Skoczyński. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia orędownictwa ich Świętych Patronów.