Ogłoszenia 21.04.2024


4. Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski wydał edykt dotyczący rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Heleny Kmieć.

Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.40.

Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
– we wtorek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
– w czwartek: święto św. Marka ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego metropolity, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Składamy mu serdeczne życzenia połączone z modlitwą w Jego intencjach.

Kolejna próba dla dzieci przed Pierwszą Komunią świętą będzie w piątek o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rodziców na Mszę świętą o godz. 10.00, na której będą poświęcone i rozdane książeczki do modlitwy.

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę (27.04.) o godz. 10.00.

W czwartek (25.04.) zapraszamy na nabożeństwo przez orędownictwo Matki Bożej Róży Duchownej. Rozpoczęcie o godz. 16.00 – przyjęcie figurki Matki Bożej Róży Duchownej, konferencja i różaniec, o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej konferencja i różaniec.

Parafia w Racławicach organizuje pielgrzymkę autokarową do Rumunii od 14- 20 sierpnia tego roku. Szczegółowy program jest na tablicy ogłoszeń.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci miesięcznika „Staś”, a także nowego numeru naszej gazety parafialnej „Śladami Św. Barbary”. W zakrystii w cenie 12 złotych można nabyć kolejny dodatek historyczny „Gościa Niedzielnego” o Miriam z Nazaretu.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały nasz kościół. W najbliższą sobotę na godz. 7.30 prosimy mieszkańców bloku nr 2, 4, 6 przy ul. Skarbnika.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.