Ogłoszenia 19.11.2023


33. NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2023 r.)

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17.40.

Ofiarą do skarbony za ławkami wspieramy dzisiaj ubogich w ramach 7. Światowego Dnia Ubogich, przeżywanego pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
– wtorek: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
– środa: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia panu organiście, scholi młodzieżowo-dziecięcej, chórowi parafialnemu „Canticum Canticorum” i wszystkim, którzy śpiewem i grą na instrumentach uwielbiają Panu Boga.
– piątek: świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

Spotkanie do bierzmowania dla uczniów klas VII i VIII odbędzie się w poniedziałek: Msza święta o godz.18.00 i spotkanie.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji ojczyzny, z prośbą o rozeznanie woli Bożej względem naszej bohaterki wiary, śp. Heleny Kmieć w piątek przed wieczorną Mszą Świętą.

Kolejna Msza święta i konferencja duchowa dla uczestniczących w 33- dniowych rekolekcjach przygotowujących do oddania się Matce Bożej odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane na tacę, w kopertach i przelewem bankowym.

Dzisiaj poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przy wyjściu z kościoła, będą je rozprowadzały panie z Zespołu Charytatywnego. Składaną przy tej okazji ofiarą wspieramy dzieła miłosierdzia w naszej parafii. Nikogo z opłatkami nie posyłamy do waszych domów.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: ”Śladami Świętej Barbary”.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców drugiej połowy bloku nr 5 przy ul. Wojska Polskiego.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Zdzisław Kokociński, śp. Jan Madyda i śp. Marta Żyłka. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.