Ogłoszenia 19.05.2024


NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 18.05.2024 r.

Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.

Dziś w naszej parafii trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przeżywanego Kongresu Eucharystycznego. Na godziny popołudniowe zapraszamy szczególnie mieszkańców rejonów: od 13.30 – Pniaki, od 14.30 – Flagówka, od 15.30
– ul. Sikorskiego, ulice kwiatowe i Moczydło, od 16.30 – bloki na kopalni, ul. Jaworowa i Leśna i pozostałe ulice. Z tyłu kościoła można zabrać krótkie rozważania
dotyczące Eucharystii.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia.
– poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00.
– środa – św. Rity z Casci
– czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– piątek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Msza święta za wszystkich, modlących się w intencji kapłanów w siedmiu grupach modlitewnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00.

Obydwie grupy do bierzmowania z klasy VII zapraszamy w poniedziałek na nabożeństwo majowe o godz. 17.40 i Mszę świętą o 18.00.

Rocznica Pierwszej Komunii świętej będzie miała miejsce w Boże Ciało (30.05.) na Mszy świętej o godz. 8.30. Próba dla dzieci i rodziców w najbliższy czwartek
(23.05.) po Mszy świętej wieczornej.

W piątek 24 maja zapraszamy na wieczorną Mszę świętą w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Heleny Kmieć. Będziemy w tej intencji modlić się każdego 24 dnia miesiąca.
Rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Po Mszy świętej wspólna modlitwa przy grobie Helenki. Intencje na tę modlitwę można składać do
skrzynki z tyłu kościoła.

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu diakon Michał przyjmie święcenia prezbiteratu. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji na nabożeństwach
majowych w tym tygodniu.

Za tydzień w niedzielę (26.05.) będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. W naszej parafii gościć będziemy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego
„Młodzi Światu” z Krakowa, którzy podzielą się z nami świadectwem pracy na rzecz misji. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów
misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę przedszkola w Tanzanii.

Zachęcamy do udziału w 12. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę 1 czerwca. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przekazuje stanowisko dotyczące prawnej ochrony życia ludzkiego przypominając, że akceptacja przerywania ciąży przez
mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem. Całość tekstu jest zamieszczona na tablicy ogłoszeń.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w Sympozjum naukowo- duszpasterskim związanym z trwającym Kongresem Eucharystycznym, które będzie miało miejsce w sobotę 1 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zapisy przez formularz internetowy na stornie diecezji.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer gazety parafialnej „Śladami św. Barbary”. W zakrystii można nabyć w cenie 14 złotych kolejny numer „Gościa Niedzielnego Extra” o Świętych Matkach.

Ks. Robert Młynarczyk organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 1 – 7 września 2024 r. Program na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30 prosimy mieszkańców bloku nr 10 przy ul. Ratowników Górniczych.

Informacja o spotkaniach w gminie Libiąż w związku z programem „Czyste Powietrze”, dotyczącym dotacji do termomodernizacji budynków znajduje się na tablicy ogłoszeń.

W ostatnich dniach odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Maria Kasperczyk. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.