Ogłoszenia 12.11.2023


32. NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2023 r.

Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 17.40.

W ramach XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym pragniemy otoczyć modlitewnym wsparciem siostry i braci w wierze, którzy oddali życie lub doświadczają brutalnego prześladowania z powodu wyznawanej wiary.

Również dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy wraz z Bractwem Szkaplerznym do wspólnej modlitwy za zmarłych kapłanów. Z modlitewną procesją pójdziemy od kościoła na cmentarz komunalny.

W przyszłą niedzielę ofiarą do skarbony za ławkami możemy wesprzeć ubogich w ramach VII Światowego Dnia Ubogich, przeżywanego pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
– piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
– sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Kolejna konferencja duchowa dla uczestniczących w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących do oddania się Matce Bożej odbędzie się w sobotę (18.11)
o godz. 11.00 w kościele.

Zapraszamy na spotkanie Bractwa Szkaplerznego w środę o godz.16.00.

Zbiórka lektorów i ministrantów oraz chłopców chcących służyć przy ołtarzu odbędzie się w sobotę o godz. 9.30.

Spotkanie wspólnoty „Wiara i Światło” odbędzie się w sobotę (18.11). Msza święta o godz. 16.00.

Wydział Rodzin Archidiecezji Krakowskiej organizuje warsztaty dla rodziców dzieci w wieku komunijnym. Odbędą się one w najbliższą sobotę (18.11) w parafii św. Mikołaja w Chrzanowie. Szczegóły na ulotkach i na plakacie.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane na tacę i przelewem bankowym.
Za tydzień będzie trzecia niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne.

Organizatorzy kwesty na cmentarzu parafialnym Przemienienia Pańskiego składają serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli swoimi datkami akcję renowacji zabytkowych pomników. Zebrano na ten cel 8008 zł 16 gr oraz 2 euro i 1 eurocent.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców pierwszej połowy bloku nr 5 przy ul. Wojska Polskiego.

W ostatnich dniach odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Marek Tokarz. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.