Ogłoszenia 12.05.2024


VII Niedziela Wielkanocna 12.05.2024 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.40, a we wtorek na „Górniczą Majówkę” przy grocie przed kościołem o godz. 19.30.

Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój „Biały Tydzień” od poniedziałku do soboty. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych oraz ich rodziców na nabożeństwo majowe o 17.40 i Mszę świętą o godz. 18.00.

We wtorek obchodzimy święto św. Macieja, apostoła.

W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości, czyli w sobotę wieczór zapraszamy do wspólnego czuwania. O godz. 20.00 będzie nabożeństwo „Drogi Światła” – pójdziemy od cmentarza komunalnego do kościoła. O godz. 20.40 uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W ramach przeżywanego Kongresu Eucharystycznego w przyszłą niedzielę będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godziny popołudniowe zapraszamy szczególnie mieszkańców rejonów: od 13.30 – Pniaki, od 14.30 – Flagówka, od 15.30 – ul. Sikorskiego, ulice kwiatowe i Moczydło, od 16.30 – bloki na kopalni, ul. Jaworowa i Leśna i pozostałe ulice.

W środę zapraszamy na spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00.

W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy świętej wieczornej.

W sobotę obowiązkowa zbiórka wszystkich lektorów i ministrantów o godz. 10.00.

Również w sobotę zapraszamy na spotkanie wspólnoty „Wiara i Światło”. Msza święta o godz. 15.30, a następnie spotkanie w salkach.

W zakrystii można zakupić książkę o Słudze Bożym ks. Michale Rapaczu.

Mamy i córki zapraszamy na konferencję i warsztaty „Odkrywanie swojego piękna” w sobotę o godz. 9.00 w salce parafialnej. Kontakt do pani prowadzącej na tablicy ogłoszeń.

Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu przyjmuje zapisy do klasy I na rok szkolny 2024/25. Jest to szkoła, która od 33 lat zapewnia wysoki poziom nauczania i wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii i na cele inwestycyjne.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka w kopertach będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

W sobotę 25 maja o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu nasz diakon Michał przyjmie święcenia prezbiteratu. Chętnych na wyjazd na tę uroczystość prosimy o zapisanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały kościół, oraz tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30 prosimy mieszkańców bloku nr 8 przy ulicy Ratowników Górniczych.

W ostatnich dniach odszedł do wieczności ś.p. Henryk Antoszuk. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.