Ogłoszenia 11.02.2024


6. NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024

Dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy chorych na Mszę świętą o godz. 15.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Serdecznie prosimy o poprowadzenie adoracji: od godz. 16.00 Straż Honorową Najświętszego Serca Jezusowego i od godz. 17.00 Akcję Katolicką. W poniedziałek od godz. 16.00 prosimy Żywy Różaniec, a od godz. 17.00 Zespół Charytatywny. We wtorek od godz. 16.00 prosimy Bractwo Szkaplerzne, a od godz. 17.00 prosimy wspólnotę Ziarno Słowa.

Środa Popielcowa (14.02.) rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na Mszę świętą z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Dzień ten rozpoczyna kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. W Środę Popielcową będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci w piątek o godz. 16.30, a dla
młodzieży i dorosłych o godz. 17.15.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w tym roku 3 marca.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

Na czas ferii, czyli od poniedziałku 12 lutego do soboty 24 lutego, nie będzie Mszy świętej o godz. 6.30.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół. Za tydzień będzie trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: „Śladami Świętej Barbary”.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30, prosimy mieszkańców ul. Urzędniczej blok nr 2,4,6.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Andrzej Musiałek i śp. Leokadia Korbel. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.