Ogłoszenia 07.04.2024


NIEDZIELA MIŁOSIRDZIA BOŻEGO – 07. 04. 2024 r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 15.00.
Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

Nieszpory niedzielne o godz. 17.40.

W poniedziałek (08.04.) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona w tym roku z 25.03.) – Dzień Świętości Życia. W czasie każdej Mszy świętej      (tj.  o 6:30, 7:00 i 18:00) będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego.

W najbliższą sobotę (13.04.) o godz. 11.00 ks. bp Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spotkania dla kandydatów będą w tym tygodniu             w środę, czwartek i piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 – po Mszy świętej próby. Spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków w środę o godz. 17.00.

Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Umiłowani w środę o godz. 19.00 do salki parafialnej.

Wspólnota Wiara i Światło zaprasza na spotkanie w sobotę (13.04.) o godz. 15.30 Msza święta i po Mszy spotkanie w salkach.

Nasza parafia została zaproszona do wzięcia udziału w modlitwie przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów w Wadowicach. Czuwanie będzie w najbliższy piątek (12.04.) od godz. 11.00 i Msza święta w wadowickiej bazylice o godz. 12.00. Wyjazd z parkingu przy kościele Przemienienia Pańskiego w piątek o godz. 9.30. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii do wtorku włącznie. Można również udać się własnym transportem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: „Śladami św. Barbary”. Dla dzieci jest nowy numer miesięcznika „Staś”.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach na pokrycie kosztów malowania dachu, jak również na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30 prosimy mieszkańców drugiej połowy bloku nr 9 przy ul. Górniczej.

W ostatnich dniach odszedł do wieczności śp. Rafał Trybuś. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Miłosiernego Boga, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.