Ogłoszenia 05.05.2024


6. Niedziela Wielkanocna 05.05.2024 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej krótka adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańca.

O godz. 18.00 Msza święta w intencji maturzystów.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odbywają się codziennie o godz.17.40.

W ramach przeżywanego Kongresu Eucharystycznego w naszej archidiecezji we wszystkie niedziele maja po każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast w niedzielę 19 maja adoracja będzie trwała przez cały dzień.

W poniedziałek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest to także patron naszego księdza prałata Stanisława Pasternaka. Składamy serdeczne życzenia szanownemu Solenizantowi i zapewniamy o pamięci modlitewnej. Msza święta w intencji księdza prałata w środę                      o godz. 7.00.

Ksiądz arcybiskup zaprasza w przyszłą niedzielę (12.05) na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę. Początek o godz. 9.00.

Zapraszamy na „majówkę górniczą” przy grocie Matki Bożej obok kościoła we wtorek (7.05) o godz.19.30.

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne dni krzyżowe).

W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie zespołu charytatywnego.

Spotkanie wspólnoty „Umiłowani” odbędzie się w środę (8.05) po Mszy świętej wieczornej. Mile widziani nowi członkowie.

W piątek (10.05) ostatnia próba dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00.

W sobotę o godz. 9.00 będzie spowiedź dla dzieci przed pierwszą Komunią świętą. Dzieci przynoszą świece.
W przyszłą niedzielę (12.05), dzieci z klas trzecich przyjmą swoją pierwszą Komunię świętą podczas Mszy świętej o godz. 11.30. Bardzo prosimy o udostępnienie miejsca dzieciom i ich rodzinom oraz zaproszonym gościom. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej o godz.7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

W przyszłą niedzielę kustosz sanktuarium Matki Bożej w Płokach zaprasza na duchowe przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza w 78 rocznicę jego śmierci. Rozpoczęcie modlitwą w miejscu śmierci ks. Rapacza o godz. 17.00.

Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie organizuje pielgrzymkę na Sycylię i Maltę od 1 – 8.10.2024 r. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii i na cele inwestycyjne.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały kościół, oraz tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W przyszłym tygodniu      o kościół zatroszczą się rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.