Ogłoszenia 03.09.2023


22. NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.
Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.40.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
– sobota – bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W poniedziałek rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę świętą o godzinie 8.00.

Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

Zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów oraz nowych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu w sobotę (9.09) o godz. 10.00.

Wyjazd chorych na pielgrzymkę do Płok w sobotę o godz. 12.30 z parkingu przy kościele.

W przyszłą niedzielę beatyfikacja rodziny Ulmów – w miejscowości Markowa. Szczegóły na plakatach.

Honorowa Straż NSPJ zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów św. Krzyża w Krakowie Mogile, Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Wyjazd w czwartek 21 września o godzinie 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii do 12 września (wtorek).

Spowiedź w naszym kościele jest codziennie rano od 6.30 do 7.00 i po południu od 17.30 do 18.00. W niedzielę 15 minut przed Mszą świętą.

Rektor seminarium informuje, że trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa mogą się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium w zakładce „Rekrutacja”.

Dziękujemy wszystkim Panom, którzy zaangażowali się w remonty prowadzone przy wejściu do naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w kolejnych pracach, które będą kontynuowane od poniedziałku od godziny 7:30.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane w kopertach, na tacę i przelewem bankowym.
Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. 1 stycznia bloki 2, 4, 6, 8.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.