Ogłoszenia 02.06.2024


9. NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06.2024 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmianka tajemnic różańca.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej procesji Bożego Ciała, zwłaszcza pomogli przygotować ołtarze, jak i wam wszystkim, którzy w niej pobożnie uczestniczyliście. Zapraszamy na procesje w oktawie oraz nabożeństwo czerwcowe, szczególnie dzieci do sypania kwiatów oraz służbę liturgiczną codziennie do najbliższego czwartku o godz. 17.30.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karol Lwangi i Towarzyszy
– piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca.
Msza święta o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00. Dodatkowa spowiedź w piątek od godz. 16.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia: „O Jezu najsłodszy”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy na spotkanie zespołu charytatywnego w poniedziałek o godz. 16.30.

W czwartek Godzina Święta o 17.00.

Od czwartku rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją ks. Michała Rapacza.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy, wyrzeczenia i wszystkie ofiary składane na tacę i przelewem bankowym na utrzymanie naszej parafii oraz w kopertach na konserwację i malowanie dachu kościoła. Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ulicy Obieżowej bloki nr 14, 15, 16, 17.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, dla dzieci jest nowy numer miesięcznika „Staś” oraz nasza parafialna gazeta „Śladami św. Barbary”.

Salezjański Wolontariat Misyjny składa serdecznie podziękowanie za przyjęcie wolontariuszy. Ofiara złożona do puszek wyniosła 7 617,17 zł. Kwota sprzedaży w sklepiku misyjnym wyniosła 4112,00 zł.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Maria Pactwa i śp. Marian Ciesielski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.