Ogłoszenia 25.02.2024

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024 r.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa medytacyjne:
– Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
– Droga Krzyżowa w tym tygodniu dla wszystkich w piątek o godz. 17.15.

Od poniedziałku powracamy do porannej Mszy świętej o godz. 6.30.

W czwartek Godzina Święta od godz. 17.00.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi od 6.30 do 7.15 oraz od 16.00 do 18.30. Msza święta w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 16.30, 18.00.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Nabożeństwo medjugorskie w sobotę rozpocznie się o godz. 16.45.

Spotkanie wspólnoty “Niewolników Maryi” w piątek o godz. 18.45

W piątek o godz. 19.00 spotkanie Grupy Apostolskiej.

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy świętej. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą
o godz. 10.00.

Od przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii parafialnej będzie można rezerwować terminy Mszy świętej na rok 2025. Prosimy, aby w pierwszej kolejności rezerwować intencje za żyjących.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie polecamy nowy numer naszej gazety parafialnej „Śladami Świętej Barbary”.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, ofiary w kopertach przeznaczone będą na zapłacenie kolejnej raty kosztów związanych z malowaniem dachu kościoła.

Z serca dziękujemy tym osobom, które pięknie posprzątały i tym osobom, które udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców
drugiej połowy bloku przy ul. Urzędniczej 3.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka, śp. Beata Stefanowicz. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pobożnego i owocnego przeżywania czasu nawrócenia i pokuty oraz obfitych łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym.

Ogłoszenia 18.02.2024

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– w czwartek święto katedry św. Piotra, apostoła

Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci w piątek o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w tym roku 3 marca.

W środę zapraszamy na spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00.

Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, przelewem bankowym na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła oraz za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30, prosimy mieszkańców pierwszej połowy bloku przy ul. Urzędniczej 3.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Maria Pawela. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 11.02.2024

6. NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024

Dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy chorych na Mszę świętą o godz. 15.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Serdecznie prosimy o poprowadzenie adoracji: od godz. 16.00 Straż Honorową Najświętszego Serca Jezusowego i od godz. 17.00 Akcję Katolicką. W poniedziałek od godz. 16.00 prosimy Żywy Różaniec, a od godz. 17.00 Zespół Charytatywny. We wtorek od godz. 16.00 prosimy Bractwo Szkaplerzne, a od godz. 17.00 prosimy wspólnotę Ziarno Słowa.

Środa Popielcowa (14.02.) rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na Mszę świętą z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Dzień ten rozpoczyna kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. W Środę Popielcową będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci w piątek o godz. 16.30, a dla
młodzieży i dorosłych o godz. 17.15.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w tym roku 3 marca.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

Na czas ferii, czyli od poniedziałku 12 lutego do soboty 24 lutego, nie będzie Mszy świętej o godz. 6.30.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół. Za tydzień będzie trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: „Śladami Świętej Barbary”.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30, prosimy mieszkańców ul. Urzędniczej blok nr 2,4,6.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Andrzej Musiałek i śp. Leokadia Korbel. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 4.02.2024

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024 r.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej, krótka adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańca.

Z  kalendarza liturgicznego tego tygodnia:

– poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

– wtorek – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

– sobota – św. Scholastyki, dziewicy

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Msza święta dla chorych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych o godz. 15.00. Od godz. 14.30 będzie można przystąpić do sakramentu pokuty. Prosimy o udzielenie pomocy tym osobom w dotarciu do kościoła.

W poniedziałek spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz. 16.30.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na spotkanie w poniedziałek: klasa VII grupa I o godz. 17.30, grupa II po Mszy świętej wieczornej w salkach i klasa VIII również po Mszy świętej wieczornej w salkach. Wszyscy kandydaci biorą również udział we Mszy świętej o godz. 18.00.

W środę wspólnota Umiłowani zaprasza na spotkanie w salkach o godz. 19.00.

W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.40.

W piątek spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy świętej wieczornej.

W sobotę spotkanie wspólnoty Wiara i Światło; Msza święta w kościele o godz. 15.30, a po niej spotkanie.

Z tyłu kościoła znajdują się materiały do indywidualnego rozważania 24 godzin męki Pana Jezusa. Osoby chętne do podjęcie się tej modlitwy są proszone o zapisanie się na listę. Więcej informacji u diakona Michała w zakrystii po Mszy

świętej.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś w kopertach na pokrycie kosztów malowania dachu, na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30, prosimy mieszkańców drugiej połowy bloku nr 1 przy ul. Urzędniczej.

W minionych dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Zofia Polus, śp. Bogusław Pokładnik, śp. Aniela Dusik. Wieczne odpoczywanie….

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 28.01.2024

4. NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024 r.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– środa – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
– piątek – święto Ofiarowania Pańskiego.
Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Składka w tym dniu przeznaczona
będzie na zakony kontemplacyjne z racji obchodów XXVIII Dnia Życia Konsekrowanego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie od godz. 6.30 do 7.15 rano i od godz.17.30
do 18.00. W pierwszy piątek spowiedź będzie rano od 6.30 do 7.00 i od godz.16.00 do godz. 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30. Msza święta w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

W czwartek Godzina Święta o godz. 17.00.

W piątek spotkanie duchowych Niewolników Maryi po Mszy świętej wieczornej.

W sobotę (03.02.) odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo medjugorskie. Rozpocznie się ono
modlitwą różańcową o godz. 16.45.

Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny rodzin w naszej parafii. W najbliższą środę od godz. 16.00 ks. Karol odwiedzi jeszcze mieszkańców przy ul. Krakowskiej
i Ariańskiej. Serdecznie dziękujemy za życzliwość, gościnność i złożone ofiary. Znaczną ich część przekazujemy poprzez diecezję na cele charytatywne i na misje.
Parafianie, którzy nie mogli w wyznaczonym czasie przyjąć księdza po kolędzie, a chcieli by to uczynić, proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie nowego numeru naszej gazety parafialnej: „Śladami Świętej Barbary”.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Kontynuujemy zbieranie ofiar w kopertach na malowanie i konserwację dachu kościoła. Do tej pory udało się spłacić połowę kosztów. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy. W ich intencji modlimy się w trzecią środę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.45, prosimy
mieszkańców pierwszej połowy bloku przy ul. Urzędniczej 1.

W minionych dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Stanisław Łaski, śp. Izabela Zatyka-Świstak, śp. Wanda Sarna. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 21.01.2024

3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024

Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. W naszym kościele można będzie nabyć od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie, Pismo Święte Nowego Testamentu (Duża czcionka) w cenie 45 zł.

Dziś w ramach nabożeństwa wieczornego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

W tym tygodniu wspominamy:
– środa – św. Franciszka Salezego
– czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
– piątek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

W najbliższą środę przypada 7. rocznica śmierci Heleny Kmieć naszej wolontariuszki misyjnej. O godz. 17.20 będzie krótka modlitwa przy jej grobie i o godz. 18.00 Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Zająca.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę od godz. 7.30, prosimy mieszkańców bloków przy ul. Jaworowej kl. nr 3, 5, 7, 9, 11, 13.

Plan kolędowych odwiedzin duszpasterskich jest wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie internetowej.

W minionych dniach odeszły do wieczności nasze parafianki: śp. Zuzanna Waliczek i śp. Zofia Basza. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 14.01.2024

2. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024

Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj o godz.17.40.

Wspólnoty Róż Różańcowych, Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, Bractwo Szkaplerzne i Zespół Charytatywny zapraszamy dziś o godz. 15.00 na Mszę świętą i koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie wspólne dzielenie się opłatkiem.

W przyszłą niedzielę na wspólne kolędowanie zaprasza wspólnota Wiara i Światło „Barbórki”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą świętą w kościele.

Z kalendarza liturgicznego tego tygodnia:
– środa – św. Antoniego, opata
– piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Od czwartku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się wspólnie dla klasy VII i VIII. Msza święta o godz. 18.00 i po Mszy świętej konferencja.

W środę zapraszamy na spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 16.00.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem bankowym i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne parafii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz nowego numeru naszej gazety parafialnej „Śladami św. Barbary”.

Wyrażamy wielką wdzięczność tym osobom, które pięknie posprzątały i osobom, które pięknie udekorowały naszą świątynię. W najbliższą sobotę o godz. 7.30, prosimy mieszkańców ul. Leśnej nr 4, 6, 8, 10.

Trwają odwiedziny parafian w ramach kolędy Program wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. W sobotę na ul. Wańkowicza 1, 3, 5 będzie zmiana godziny: kolęda rozpocznie się o godz. 14.00.

W minionych dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Halina Bigaj, śp. Roman Ośmak, Piotr Budzicz, śp. Anna Bochenek. Wieczne odpoczywanie….

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.

Ogłoszenia 07.01.2024

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKEIGO 07.01.2024 r.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz.17.40.

Zmianka tajemnic Różańca świętego po Mszy świętej o godz. 7.00. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na spotkanie świąteczne. Początek o godz. 15.00 w kościele, a następnie kolędowanie i dzielenie się opłatkiem w sali kolumnowej na salkach.

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafialnej scholi po Mszy świętej o godz. 10.00.

W poniedziałek spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz. 16.30.

Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewem bankowym przeznaczone na pokrycie kosztów malowania i konserwacji dachu naszego kościoła i za wszelkie formy troski o naszą wspólnotę parafialną i o nasz kościół. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się podczas Mszy świętej zbiorowej w trzecią środę miesiąca o godz. 18.00.

Z serca dziękujemy tym osobom, które pięknie posprzątały i udekorowały naszą świątynię i za złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę o godz. 7.30 zapraszamy mieszkańców ul. 9 maja blok nr 3.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, a dla dzieci jest kolejny numer miesięcznika „Staś”.

Plan wizyty duszpasterskiej znajdziemy na tablicy przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Zofia Klocek, śp. Zdzisław Szafran, śp. Zbigniew Matlak, śp. Józef Gut, śp. Mieczysław Cholewa,          śp. Rozalia Darosz, śp. Małgorzata Kóska. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych łask Bożych, a wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia wstawiennictwa ich Świętych Patronów.